pondelok 15. júna 2015

Pestujeme BIO zeleninu


Čo je Bio zelenina? Jednoducho povedané ide o zeleninu pestovanú bez použitia chemických prostriedkov. Mnoho štúdií dokazuje, že takto pestovaná zelenina je chutnejšia, vyšší obsah minerálnych látok, vlákniny aj vitamínov. Naopak, nie je kontaminovaná žiadnymi chemikáliami.

Paralux je listové hnojivo, ktoré obsahuje výlučne prírodne látky zložené z makro a mirkro prvkov, s účinkami kondicionéra rastlín a pozitívnym vplyvom na chuťové vlastnosti plodov, formou postreku. Zvyšuje objem listovej hmoty, úrodnosť rastlín a kvalitu plodov. Napomáha predchádzaniu bakteriálnych a hubových chorôb (chrastavitosť, perenospóra, múčnatka) uhoriek, viniča a ovocných drevín. Vo fóliovníku a v záhradkách sa používa aj proti ohýbaniu priesad, odhnívaniu vrcholových lístkov paprík a rajčín aj na predchádzanie hubových chorôb cibule, ruží a izbových rastlín. Prípravok obsahuje výlučne prírodné látky, pre ľudský organizmus je neškodný. Prípravok nemá ochrannú dobu, plody možno konzumovať aj hneď po aplikácií postreku. Použitie ochranných pracovných prostriedkov nie je potrebné !

Dávkovanie

  • 1 dcl Paraluxu rozmiešať v 18-20 l vody a jedenkrát týždenne aplikovať formou postreku

Použitie

  • Ako prevencia pred chrastavitost'ou jabloní typu Golden Delicius a Jonathan: Postrekovat' po odkvitnutí, každých 7 - 8 dní. Aplikovat' 5 - 6 krát! Odporúčané látky na zvýšenie účinnosti:navlhčitel'ná síra 0,2 - 0,3 % bórax 0,05 % solubor 0,1 %
  • Pri pol'nom pestovaní uhoriek na skvalitnenie plodov, na predchádzanie perenospóry a bakteriálnej škvrnitosti listov aplikovat' hned' po vzídení, ošetrenie opakovat' v 5 - 6 - dňových intervaloch. Pri silnom infekčnom tlaku skrátit' obdobie na 3 dni.
  • U papriky a rajčín vo fóliovníkoch a v záhrade proti ohýbaniu priesad, na predchádzanie odhnívania vrcholových a šálkových listov a iných bakteriálnych infekcií, na zvyšovanie zelenej hmoty, každých 5 - 6 dní.
  • U viniča na zvyšovanie zelenej hmoty, na skvalitnenie plodov, na predchádzanie múčnatky a perenospóry aplikovat' v máji a júni v 7-8-dňových intervaloch a po tomto období až do zberu podl'a potreby.
  • U broskýň, sliviek a višní na zvyšovanie zelenej hmoty a kvality plodov. V suchom období na zabránenie opadávania listov a plodov. Postrekovat' 0,3 %-nou suspenziou, t.j. 0,3 dl prípravku na 10 l vody.
  • Na predchádzanie hubových chorôb cibule, ruží a izbových rastlín.
Dostupné v e-shope

2 komentáre:

  1. Tiež pestujem zeleninu. Niektorú na záhradke a niektorú v záhradnom skleníku https://skleniky-kinplast.cz/produkt/sklenik-kin-sv-2/. V skleníku pestujem papriky a uhorky a na záhradke zemiaky, paradajky, hrášok, ketluby a jahody.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. My zeleninu pestujeme vo veľkom. :) Máme veľa detí a teraz už aj vnúčat, takže si od nás berú. Ešte šťastie, že máme veľké SUV preložené do slovenčiny. Raz za mesiac naložíme kufor debničkami so zeleninou, čo sme práve zberali a ideme po návštevách. To je vždy radosti, keď nás vnúčatá vidia. :)

    OdpovedaťOdstrániť